Опубликовано 22 Листопада, 2013 в 12:07
У конференції взяли участь представники понад 10 країн світу. Учасники – студенти різних спеціальностей – живуть у різних країнах, цікавляться розмаїтими проблемами розвитку культури і, як було видно з доповідей, кожен по-своєму бачить роль своєї національної культури у глобалізованому світі, відстоює значення своєї особистості в сучасному інформаційному суспільстві. Спектр порушених на конференції тем надзвичайно широкий, вони відображені в тематиці секцій: «Соціокультурний вимір науки», «Монадні особистості в культурологічному вимірі», «Вплив глобалізацій них та інтеграційних процесів на національні культури», «Розмаїття й естетика культурних феноменів», «Духовні аспекти формування особистості ХХІ століття», «Т.Шевченко в культурологічному дискурсі сучасності».
Жваве обговорення викликала доповідь нашої студентки Дацишин Ірини «Щастя: моральна категорія, суперечливий феномен та людська потреба», яка детально проаналізувала умови, компоненти, форми і навіть формули щастя, запропоновані сучасними психологами та філософами. Актуальною також була інформація про Міжнародний індекс щастя та поняття Валове національне щастя, які розробляються у світовій економіці.
Доповідь Наталії Дятел «Нобелівські лауреати та Україна» присвячувалась неоднозначній проблемі визнання української наукової інтелігенції на міжнародній арені, адже десятки вихідців із України здобували Нобелівську премію, але вже як представники інших країн.
Доповідь Боярчук Юлії «Роль жінки як дзеркало цивілізації» відкривала секцію «Розмаїття й естетика культурних феноменів» і задала прекрасну тональність роботи усієї секції. Наукове керівництво здійснювала кафедра менеджменту та соціально-гуманітарних дисциплін. Високий науковий рівень студентських доповідей підтверджує також їх публікація у збірнику матеріалів конференції.