Опубликовано 25 Лютого, 2017 в 14:00
24 лютого 2017 року у Львівській філії Європейського університету відбулась Міжвузівська студентська науково-практична конференція «Цивілізаційний вибір України: економіка, право, освіта, наука, культура».
Таких зустрічей чекають, до них готуються, їх планують, і коли вони відбуваються – це подія. Саме такою подією стала Міжвузівська студентська науково-практична конференція на тему «Цивілізаційний вибір України: економіка, право, освіта, наука, культура», яка відбулась 24 лютого у стінах Львівської філії ПВНЗ «Європейський університет». Директор Львівської філії Пісний Б.М., викладачі кафедри менеджменту та соціально-гуманітарних дисциплін на чолі з завідувачем кафедри к.філ. н., доц. Шевчук Н.В. доклали зусиль для того, щоб наукова конференція відбулась на належному рівні. І справді, учасниками конференції стали студенти (і не тільки) різних навчальних закладів: Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського державного університету внутрішніх справ, Львівського інституту економіки і туризму, які представили до уваги слухачів доповіді на різноманітні теми. Відповідно усі вони були обговорені на трьох секційних засіданнях: «Україна сьогодні: освітній, культурний та історичний вимір», «Питання теорії і практики суспільно-економічного життя», «Українське законодавство у міжнародному просторі».
Відзначимо найцікавіші виступи студентів за результатами власних наукових досліджень.
Доповідачі з галузі права висвітлили актуальні проблеми правотворчості та імплементації правових реформ, адже правові питання на сьогодні є як ніколи на часі. Доповіді були цікавими ще й тому, що студенти мали практику у цій сфері і багато чого знають з точки зору власного досвіду, а не лише з теорії та літератури (Дімітров Максим «Участь прокурора в господарському судочинстві в період реформ» (наук. керівник доц. Плукар В.В.), Фургало Роман («Об’єктивні ознаки втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність» (наук. керівник доц. Плукар В.В.).
Дубинська Ілона, 3 курс, здобувач вищої освіти, факультет №2 Львівського державного університету внутрішніх справ у своїй доповіді «Кримінально-правова оцінка злочинів проти довкілля» (наук. керівник доц. Шишко В.В.) торкнулася теми захисту довкілля, базуючи свої дослідження на досвіді скандинавських країн, який може стати дуже цінним для захисту нашого довкілля. Томків Жанна, студентка того ж курсу, обрала темою дослідження болючу проблему правового статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (наук. керівник доц. Шишко В.В.).
Не могли учасники конференції оминути увагою подій, що відбуваються на сході нашої держави: Москаленко Ілля, студент 3 курсу БК ЛФ Європейського університету опрацював тему «Захист прав військовополонених під час війни» (нак. керівник ст.викладач Неборачок О.І.), в якій намагався показати шляхи вирішення такої наболілої для нашого часу проблеми.
Сьогодні важливою проблемою української економіки є подолання спаду вітчизняного виробництва, відновлення належного відтворювального процесу в усіх його ланках, враховуючи особливості наявних політично-економічної кризи та російського вторгнення. І знову роздуми, плани, аналіз, досвід іноземних держав (Папіш Ольга, Львівський інститут економіки і туризму «Досвід європейських країн у реформуванні економіки» (наук. керівник доц. Вітер О.М.), Солдат Оксана, Львівський інститут економіки і туризму «Етапи та результативність реформування податкової системи України» (наук. керівник к.е.н. Банера Н.П.), Лапка Мар’яна, Львівський інститут економіки і туризму «Стан та динаміка розвитку економіки України за роки незалежності») (наук. керівник доц. Килин О.В.), Косик Анастасія «Аналіз економічної стратегії розвитку України» (наук. керівник доц. Килин О.В.). Слухаючи ці доповіді, мимоволі закрадалася думка: «Коли почуємо, що про позитивну динаміку нашої економіки доповідають на наукових конференціях студенти університетів Польщі, Німеччини, Великої Британії?» Вочевидь на часі і тема лідерства як соціально-економічного явища, яку досліджував Тимчак Юрій, студент 3 курсу ЛФ Європейського університету (наук. керівник к.е.н. Гункевич М.Б.).
Завершальним етапом конференції були доповіді, що стосувались історико-культурних подій минулого та сьогодення. Цікавили доповідачів і культурно–мовні проблеми (Лемеш Мирослава, 4 курс БК ЛФ Європейського університету «Мовна свідомість» (наук. керівник ст. викладач Левицька-Ревуцька О.Є.), Мороз Марія, 2 курс ЛФ Європейського університету «Важливість вивчення іноземних мов у сучасному світі» (наук. керівник ст.викладач Когут Г.В.)), і нові сучасні субкультури (Кузнєцов Веніамін, 2 курс БК ЛФ Європейського університету «Геймери» як субкультура (наук. керівник к.філос. Литвин Т.М.). Не оминули наші студенти увагою проблему університетської освіти, яка буде актуальною завжди, оскільки якісна освіта – це запорука професійного успіху (Ярема Юрій, 2 курс БК ЛФ Європейського університету «Університетська освіта як інтелектуальний поступ національної культури») (наук. керівник доц. Шевчук Н.В.).
Очевидно, що не могли наші учасники не торкнутися такої болючої теми як Волинська трагедія, довкола якої на сучасному етапі розгорнулось чимало дискусій з обох сторін кордону (Юзва Орест, 2 курс БК ЛФ Європейського університету «Волинська трагедія» в українсько-польських взаєминах: історіографія, питання та міждержавний контекст» (наук. керівник доц. Рибак Н.Б).
На перший погляд здавалось, що доповідей багато і конференція триватиме довго, однак, дружня атмосфера, цікаві доповіді та актуальність питань, які розглядалися, зробили настільки непомітним час, проведений в аудиторії, що завершення конференції виявилося до певної міри, навіть неочікуваним. Для декого ця конференція була дебютною, для когось – черговою, але кожен з присутніх отримав певний досвід, який, сподіваємось, виявиться корисним у подальшому. Адже студенти хочуть змін, вони готові (як і у всі часи) бути рушієм поступу, реалізовувати мрії та плани. Тож хочеться побажати нашій талановитій студентській молоді успіхів у їхніх наукових починаннях!